top of page

אורנה צח היא רואת חשבון, שעוסקת ב-30 השנים האחרונות בייעוץ ובמציאת פתרונות בסוגיות מיוחדות הקשורות בתחומי הביטוח הלאומי לארגונים המעסיקים עובדים ונותני שירותים מסוימים, בכל סדרי גודל, החל מהבנקים הגדולים ועד החברות הקטנות ביותר, ומסייעת לארגונים להתמודד עם הביטוח הלאומי ברוגע וללא סטרס.

פתרון בעיות סבוכות בהיבטי הביטוח הלאומי
 

בחיי היום יום של הארגון, רואה החשבון של החברה אמור לתת את הפתרון הטוב והמטיב לסוגיות בתחומי הביטוח הלאומי. יש סוגיות מורכבות, מסובכות ומיוחדות, שנדרש בעבורן לפנות למי שחוק הביטוח הלאומי זה תחום התמחותו, כמו לפעמים בעת ביקורת ניכויים של הביטוח הלאומי. חשוב לעבוד במשותף עם רואה החשבון של הארגון.
 

ארגונים שאורנה סייעה להם חסכו זמן, התלבטויות ואנרגיה וגם עשרות ומאות אלפי שקלים. לעיתים, הסיוע הזה הפריד בין המשכיות עסקית לחדלות פירעון.

אם הארגון שלכם מתמודד עם סוגיות מורכבות בתחומי הביטוח הלאומי – אורנה כאן לעזרתכם.

רילוקיישן

 

ארגונים רבים בוחרים בדרך הקלה בשילוח העובד לרילוקיישן. הם מנתקים את יחסי העבודה עם העובד לפני שהוא יוצא לעבוד בחו"ל מטעמם, ופונים לחברה חיצונית שתעשה את כל העבודה עבורם ובמקומם. במקרים רבים העובד והמעסיק נהנים מהפתרון.

אולם, במקרים מסוימים נדרש לבנות בעבור העובד פתרון לרילוקיישן שתואם את מצבו. למשל, כאשר יש בעיות בריאות או נכות לעובד שנשלח לחו"ל, או לאחד או יותר מבני המשפחה שלו.
 

אורנה מלווה ארגונים בתחום הרילוקיישן, בוחנת את כל היבטי הביטוח הלאומי ואחריות המעסיק בהקשר זה ומוצאת את הדרך המתאימה ביותר להעביר את העובד לעבוד בחו"ל לפי החוק.

 

בכל מקרה, מומלץ להיוועץ במומחה ביטוח לאומי ברילוקיישן לפני היציאה לחו"ל .

הרצאות למנהלי כספים, חשבים וגזברים בארגון

 

מנהלי כספים, חשבים וגזברים בארגונים אחראים לפי חוק הביטוח הלאומי לתקינות הדיווח לביטוח הלאומי על העובדים ולפעמים גם על נותני שירותים מסוימים ועל תשלום דמי הביטוח לפי החוק.

להלן דוגמאות להרצאות שיעשירו את הידע שלהם בתחומי הביטוח הלאומי. כל ההרצאות כוללות סיפורים מעניינים ומקרים משהשטח.

 

 • יחסי עבודה ואחריות נושא משרה כלפי הביטוח הלאומי – מי נחשב לעובד שכיר בחוק הביטוח הלאומי, שיעורי דמי הביטוח שמשלם הארגון עבור העובד השכיר, ואיך מחשבים שכר חייב בתשלום דמי ביטוח של העובד השכיר.

 • נקודות חשובות בהכנת משכורות שמאפשרות לעבור ביקורת ניכויים בהצלחה וללא סטרס.

 • הסנקציות המוטלות על מעסיקים שלא ניכו את דמי הביטוח הלאומי והבריאות כחוק ולא שילמו אותם לביטוח הלאומי.

 • גמלאות שמשלם הביטוח הלאומי בהיבט המעסיק. לדוגמה, תגמולי מילואים, דמי לידה והורות ודמי פגיעה בעבודה.

 • בעלי מניות שמועסקים בחברה שבבעלותם וקרובי משפחה שעובדים בארגון, בהיבטי הביטוח הלאומי.

הרצאות למנהלות משאבי אנוש בארגונים

 

לאור ההיכרות רבת השנים שיש לאורנה עם הביטוח הלאומי, אורנה מעבירה הרצאות שמיועדות למנהלות משאבי אנוש שאינן מכירות את תחומי הביטוח הלאומי השונים, ולכן אינן מודעות לגודל האחריות המוטלת על כתפיהן בהיבטים אלו.
 

לעיתים, מספיקה תשומת לב קטנה של מנהלת משאבי אנוש שתעביר שאלה לחשבי השכר בארגון או לרואי החשבון של הארגון, והנושא יטופל.
 

מנהלי משאבי אנוש וביטוח לאומי לא נשמע כמו התחלה מבטיחה, או מעניינת במיוחד, אך ההרצאות של אורנה כוללות סיפורים מעניינים ומקרים מהשטח, דרכם היא מעבירה את המסרים בצורה מעניינת. או כמו שאמרה ל', מנהלת משאבי אנוש, שהשתתפה באחת ההרצאות: "לא ידעתי שאני מסוגלת לשבת שעה בהרצאה על ביטוח לאומי ואפילו להנות מזה".

 

להלן דוגמאות להרצאות בנושאים שונים.

 • ביטוח לאומי ומשאבי אנוש – הילכו שניהם יחדיו? - ההרצאה פורסת את שבעת התחומים בהם משאבי אנוש מהווים גורם מפתח בהקשר של הביטוח הלאומי וכיצד ניתן להימנע מטעויות קריטיות בניהול המשאב האנושי בהיבט זה.

 

 

 • אחריות נושאי משרה – מנהלת משאבי אנוש, מתוקף חוק החברות, היא נושאת משרה ואחראית להתנהלות החברה. בהרצאה אורנה מתמקדת באחריות נושאי משרה בהיבטים של הביטוח הלאומי ואיך להימנע מטעויות שעלולות להביא לסנקציות אישיות משמעותיות.

 

 • העסקת עובדים עם מוגבלות – לפי החוק, כל חברה בישראל המעסיקה למעלה מ-100 עובדים מחויבת בהעסקת 3% עובדים עם מוגבלות מכלל העובדים. העסקת עובדים עם מוגבלות מקנה זכויות לפי חוק הביטוח הלאומי. על כך ועוד תתמקד ההרצאה.

 

 • רילוקיישן – החלום ושברו – חברות רבות מעסיקות עובדים מעבר לים. בסטנדרט העסקה המקובל היום בישראל טמונים מוקשים שכדאי להכיר ולהימנע מהם בעת הצורך. על כך ועוד תתמקד ההרצאה הזו.

 

 • כשלחץ פוגע בתפוקת העובדים – עיתון גלובס מחודש פברואר 2024 כולל כתבה על סקר חדש שנערך בקרב מנהלים, לפיו חרדות וסטרס אצל העובדים הפכו לעיסוק מרכזי בארגון במלחמת חרבות ברזל, הרבה יותר מאשר בקורונה.

   

הרצאה זו מתמקדת בשני תחומים הקשורים לסטרס בארגון:

 

 1. המנגנון שמופעל במוח בשל גורמי הלחץ בעבודה וכלים להתמודדות עם הלחץ, כשהדוגמאות הן מעולם ההתמודדות עם הביטוח הלאומי בארגונים.

 2. איך אפשר להתמודד עם מערכת מורכבת כמו הביטוח הלאומי ברוגע וללא סטרס.

Blue Flowers

לקוחות ושת"פ

רילוקיישן
פתרון בעות סבוכות
הרצאות

 © 2021 כל הזכויות שמורות לאורנה צח-גלרט, רו"ח.

bottom of page